ONLİNE İŞLEMLER

Online Kart İşlemleri

YOLCU REHBERİ

Sıkça Sorulan Sorular

DOLUM CİHAZLARI

Otomatik Dolum Cihazları

DOLUM NOKTALARI

Yetkili Bayi ve Dolum Noktaları

KART MERKEZLERİ

Kart Başvuru Merkezleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Çallı ve Doğu Garajı kart merkezlerimize evraklarınız ile birlikte giderek indirimli kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli belgeler ve başvuru formunu www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan başvuru formu linkinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.
Kart merkezlerimizden, tramvay duraklarında bulunan gişelerimizden, dolum noktalarımızdan, kart satışı yapan dolum cihazlarımızdan kartınızı temin edebilirsiniz.
Plastik Kart Bedeli :
* Tam Kart (5.00) TL / İndirimli Kart (10.00) TL

Kullan At Kart Bedeli :
* 2 Binişlik Kullan-At , Bayilerde ve Kart Satış Cihazlarında (6,50) TL / Otobüslerde (7,50) TL
* 4 Binişlik Kullan-At , Bayilerde ve Kart Satış Cihazlarında (12,00) TL / Otobüslerde (13,00) TL

Kart merkezlerimizden, tramvay duraklarında bulunan gişelerimizden, dolum noktalarımızdan, dolum cihazlarımızdan, Antalya kart mobil uygulamamız ve www.antalyakart.com.tr adresinden bakiye yükleme işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
Çallı ve Doğu Garajı merkezlerimize Nüfus cüzdanı fotokopiniz, son dolum makbuzunuz ve Kişisel Antalyakartlar için güncel belgeniz ile giderek Kayıp kart dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Eski kartların içinde bulunan bakiyeniz , yeni kartınızı almış olduğunuz şubeye 7 gün sonra gitmeniz halinde aktarılacaktır.
Antalyakartınız ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte Çallı ve Doğu Garajı Kart Merkezimize gitmeniz gerekmektedir. (Antalyakartınızın vize tarihi yaklaşmış ise kart tipinize ait güncel evrağınız istenmektedir.)
Kullan At Biletlere toplamda 5 kez dolum yapılabilir. (Satın alındığında ilk dolum yapıldığından daha sonra 4 dolum hakkı kalacak)
Kullan At Biletlere tek seferde en fazla (11.00) TL bakiye yüklenebilir.
Kullan At Biletlere tamamlama dolumu yapılabilir. (bir tam biniş miktarı kadar)
Dolumlar sadece Kart Temini ve Satış Noktaları ile Bayilerden yapılabilir.
Kullan At Biletler aktarma hakkından yararlanamaz.
Kullan At Biletler indirim hakkından yararlanamaz.
Sistemimizde kartlar ve mobil diye adlandırdığımız NFC sistemi ayrı çalışmaktadır. NFC kullanabilmeniz için kart almanıza gerek yoktur. Eğer indirimli olarak kullanmak istiyorsanız şubelerimizden istenen indirimli evrakları ile birlikte başvuru formu doldurup NFC için kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Mobil Antalyakart Alımı (NFC)
Akıllı telefonunuzu Mobil Antalyakart’a çevirmek için ilk olarak Antalyakart uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Apple Nfc özelliğini diğer kullanıcılara açmadığından dolayı İos işletim sistemi bulunan telefonlarda mobil Antalyakart kullanılamamaktadır.
Uygulamada, Telefonunuzu Antalyakart’a dönüştürün kısmını açtığınızda Mobil Antalyakart satın al butonundan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil Antalyakart ile ilgili broşür ve sık sorulan sorular ilgili menüde mevcuttur.
Satın alınan kartlar uygulama üzerinden indirimliyim tuşuna dokunulması ile daha önceden evrak kontrolü yapılmış kayıtlı kişilerin kartları Emekli, Öğretmen ve Öğrenci tiplerine dönüşmektedir.
NFC kullanımlarında tüm kart tiplerine aktarma verilmektedir.

Mobil Antalyakart Kullanımı (NFC)
Araçlarda bulunan kart okuyucu cihaza antalyakart tanımlanmış akıllı telefonunuzu yatay olarak ekranda biniş başarılı mesajını görene kadar gösteriniz.
Telefonun kart okuyucuya gösterilmesi esnasında uyku modunda olmaması gerekmektedir. Bir tuşa dokunarak ekranın ışığını yakmak yeterlidir. Uygulamanın açık olmasına gerek olmayıp, validatör uygulamayı otomatik olarak açarak ücreti tahsil edecektir. (Ekranın tuş kilitli olmasının herhangi bir önemi bulunmamakta uygulama çalışmaktadır)
Akıllı Telefonunuzun internete bağlı olmadığı durumlarda bile telefonunuz açıkken biniş yapabilirsiniz. Bağlantı sağlandığında biniş detaylarınız güncellenecektir.
Telefonunuzu karta dönüştürmek istediğinizde kart satın almanız gerekmektedir. Bir defaya mahsus 5 tl kart ücreti alınmaktadır. Her biniş işleminde NFC Sanal kartınızdaki bakiyeden düşüm yapılır. Bakiye 10 TL nin altına düştüğünde Kredi Kartından otomatik olarak 20 TL NFC Sanal karta yükleme yapılır. Dolumlar otomatik gerçekleştiğinden manuel dolum yapılamaz.
0242 606 07 70 numaralı çağrı merkezimizi arayıp durumu anlattığınızda tarafınıza form gönderilecektir. İmei değişiklik formu doldurup imzalayarak iletisim@antalyaulasim.com.tr adresinden göndermeniz yeterlidir.
Mobil Antalyakart kullanıcıları Telefon numarası değişikliğinde 0242 606 07 70 numaralı Antalyakart Çağrı Merkezini arayarak eski ve yeni telefon numaralarını iletmesi halinde gerekli değişik sağlanacaktır.
0242 606 07 70 numaralı çağrı merkezimizi arayıp durumu anlattığınızda tarafınıza form gönderilecektir. NFC iptal dilekçesini doldurup, imzalayıp tarafımıza göndermeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır. Mobil Kart ücreti iadesi yapılmamaktadır.
Google Play, App Store’da Antalya kart uygulamamız mevcut olup, www.antalyakart.com.tr adresinden de online işlemlerinizi yapabilirsiniz.
www.antalyakart.com.tr adresimizin, online işlemler profil bölümünden kayıtlı bilgilerinizi silebilirsiniz.
0242 606 07 70 numaralı Antalyakart Çağrı Merkezimizi arayarak Dolum noktası olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Talebiniz değerlendirildikten sonra ilgili birim talebiniz, şartlar ve belgeler hakkında sizinle irtibata geçecektir.
Sistemimizde Kademeli binişlerin oluşması ve usulsüz kullanımların engellenmesi için 5 Dakika koruma süresi mevcuttur. Eğer bu süre içerisinde tekrar biniş yapılırsa kademeli biniş hakkı elde edilemez.
Kademeli binişlerimizde ilk binişten kart tipine göre ücret kesilir sonraki ikinci binişi 1 saatin içerisinde ise 1 TL, ikinci binişi gerçekleştirdikten sonra, sonraki 1 saat içerisinde biniş yapar ise yine 1 TL ücret kesilmektedir.

600 – 800 – TK92 – TC93 – TL94 numaralı hatlarda Kademeli Biniş (AKTARMA) sistemi bulunmamaktadır.
Bayilerimizin alt yükleme limitleri 0,05 TL olup komisyon ücreti yoktur. Komisyon isteyen bayilerden dolum yapmayınız ve 0242 606 07 70 numaralı çağrı merkezimize durumu bildiriniz.
Bayiler sadece nakit yükleme yapmaktadır. Kredi kartı ile yüklemelerinizi akıllı telefonlarınızdan antalyakart uygulamasını indirerek yada www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan online işlemler kısmından komisyon ücreti ödemeden yapabilirsiniz.
Bulunan Antalyakartları Kart merkezlerimiz ve tramvay duraklarındaki gişelerimize teslim edebilirsiniz.
Antalya kartınıza online olarak kredi kartından yükleme yaptığınızda, bakiyenizi kartınıza aktarmak için, Toplu Taşıma araçlarındaki validatörlerimizin sağ üst köşesinde bulunan “online yükleme” butonuna basarak kartınıza aktarılmasını sağlamanız gerekmektedir.
Validatörler ve Bakiye Göster cihazları üzerinden vize tarihinizi öğrenebilirsiniz.
Vize işlemleri için sadece kullandığınız Antalya Kart tipine ait güncel evrağınızı getirmeniz yeterlidir.
Sosyal Medyadan duyuruları ve haberleri takip edebilirsiniz.
İletişim
Telefon
0242 606 07 70
Faks
0 242 331 01 09
E-Posta
iletisim@antalyaulasim.com.tr